Avrupa EORNA H.E.R.O/ Kahraman Hemşiresini Arıyor

(EORNA) tüm Avrupa Ülkeleri Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Derneklerinin üyesi olduğu büyük bir hemşirelik birliğidir. Bu birliğe Avrupa Birliği (AB) üyesi olmadığı halde kabul edilen tek ülke Türkiye’dir.

Avrupa Ameliyathane Hemşireleri Birliği (EORNA) bu yıl  Roma’da yapılan Avrupa Ameliyathane Hemşireliği Kongresinde Amerika ve Avustralya’dan sonra Avrupa’da da uluslararası bir hemşirelik ödülü olan H.E.R.O seçimini başlattı.

Kongreye Türkiye dahil 28 farklı Avrupa ülkesinden 1500 civarı EORNA üyesi katılmış olup ülkelerin H.E.R.O adayları seçimleri önceden belirlenmiş kriterler doğrultusunda (ülkesinde hemşirelik mesleğinin gelişimine katkı sağlayan, bu alanda eğitim düzenleyip bilimsel araştırmalar yapan ve genç meslektaşlarını destekleyen vb.) yapıldı. Bu kriterlerin detayları  EORNA’nın resmi web sayfasında bulunmaktadır.

Avrupa HERO/KAHRAMAN Hemşire yarışması  EORNA (European Operating Room Nurses Association) ve AnsellCares iş birliği ile yürütülmektedir. 18 Mayıs tarihinde Ansell web sitesi (http://www.ansellcareshero.com) üzerinden tüm ülkelerin seçilmiş adayları yayınlanmıştır. 18 Mayıs-19 Haziran 2015 tarihleri arasında H.E.R.O adayları için oylama yapılacak olup tüm H.E.R.O üyeleri arasından en çok oy alan 5 aday Avrupa HERO’su seçilecek ve bu unvanı alacaktır. Ayrıca ilgili kuruluş tarafından seçilen bu kişiler adına aşağıda belirtilen sosyal kuruluşlardan birine bağış yapılacak olup bağış yapılacak olan kuruluşu Avrupa’nın seçilmiş HERO’su belirleyecektir.

* Doktors Without Borders (Sınır Tanımayan Doktorlar)

* Lifebox (Hayat Kutusu)

* European Heart for Children (Avrupanın Kalbi Çocuklar)

* Chain of Hope (Umut Zinciri)

* Operation Smile (Gülümsetme Operasyonu)

* Friends of African Nursing (Afrikalı Hemşirelerin Destekçileri)

EORNA üyesi ve kongresi katılımcı ülkelerinden biri olan Türkiye’ nin H.E.R.O adayı İlknur Yayla seçilmiştir. Adayların 18 Mayıs tarihinde  web sitesinde yayınlanması ile birlikte oylama işlemi başladı.

İlknur Yayla şimdiye değin seçilmiş adaylar arasında ve Türkiye’den seçilen tek HERO adayıdır. Türkiye için ve Türk Hemşireliği için tarihi fırsat olan bu seçimin olumlu sonuçlanması hem hemşirelik mesleği hem de Ülkemiz açısından son derece önemli ve sofistike bir gelişme olacaktır.…,

İlknur Yayla Hemşirelik mesleğine gönül veren ve yaklaşık 30 yıldır bu alanda çalışan bir kişi olup aktif çalışma hayatına devam ederken bir taraftan da bu alanda genç meslektaşlarını yetiştirmeye, onlar için kurs ve sertifika programları düzenlemeye ve bilimsel araştırmalar yapmaya devam etmektir. Çok sayıda bilimsel araştırma, yayın makale , kurs direktörlüğü bulunan Yayla’nın aynı zamanda mesleki bir kitap yazarlığı da bulunmaktadır.

 Bu seçim sürecinde Türkiye Hemşiresini desteklemek için oy kullanmalı ve oylarıyla destek olmalıdır. Meslek ayırt etmeden tüm meslek grupları ve 18 yaşını dolduran herkesi Kahraman Hemşiremizi desteklemeye davet ediyoruz.

Bunun için yapılması gereken çok basit aslında aşağıda belirtilen link üzerinden adayın bilgilerinin altında yer alan vote, facebook ve twitter butonlarından oy kullanılabilir.

http://hero.emea.ansell.com

Bir oylama sırasında yukarıda gösterilen 3 butona da basılarak oylama yapılacak ve o anda oy sayısı 3 artacaktır. Bir kişi her gün facebook, twitter ve vote alanında 3 oy kullanabilmektedir. Facebook ve Twitter oylarının kullanılması için kişilerin face ve twitter hesaplarının olmasına gerek yoktur. Oylama süresi bitinceye kadar herkes günlük 3 oy kullanarak KAHRAMAN HEMŞİRESİNİ DESTEKLEYEBİLİR. 

İlknur Yayla Avrupa ile yarışıyor  18 Mayıs öğleden sonra yarışmanın başladığı ilk andan itibaren bu seçimi lider olarak götürüyor… bize düşen bir Türk Hemşireyi ve bu kardeşimizi desteklerimizle oylarımızla Avrupa’da HERO olup o unvanın bu güzel ülkeye ve bu fedakar gelmesin meslek mensuplarına gelmesini sağlamaktır.

HAYDİ TÜRKİYE DURMA OYLARINLA HEMŞİRENİ DESTEKLE Kİ BU İLK VE TARİHİ UNVAN GÜZEL ÜLKEMİZE GELSİN. BU BAYRAĞI AVRUPA’DA DALGALANDIRMAK SENİN ELİNDE HEROMUZ/KAHRAMAN HEMŞİREMİZ EN ZOR KISMINI HALLETTİ.. ŞİMDİ SIRA BİZDE….24 Ocak 2018 / norosirurjihemsireleri.org.tr

İLETİŞİM
Cerrahpaşa Cad. Gül Apartmanı
No:90/1 Fatih / İstanbul

E-Mail: bilgi@norosirurjihemsireleri.org.tr

LookUs & Online Makale