11. Nöroşirürji Hemşireliği Kongresi

17 Nisan - 21 Mayıs 2015 / Belek

11. NÖROŞİRÜRJİ HEMŞİRELİĞİ KONGRESİ’ NİN ARDINDAN…

(17-21 Nisan 2015- Kaya Palazzo Kongre Merkezi, Belek/ Antalya)

Türk Nöroşirürji Derneği’ nin 29. Bilimsel Kongresi eşliğinde düzenlenen 11. Nöroşirürji Hemşireliği Kongresi’ ni sizlerin de katılım ve katkılarıyla, başarıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Değerli Üyelerimiz,

Yaklaşık 189 meslektaşımızın katıldığı kongrede, 55 sözel, 22 poster bildirisi, 2 kurs, 3 konferans (1 konferans Prof. Dr. Talat Kırış’ ın rahatsızlığı nedeniyle iptal edildi) ve 8 panel yer almıştır. Kongrenin gerçekleştirilmesini sağlayan Türk Nöroşirürji Derneği ile Nöroşirürji Hemşireleri Derneği Yönetim Kurulu üyelerine, bilimsel programda sorumluluk alan değerli öğretim elemanlarına, konuşmacılara ve değerli meslektaşlarımıza, katılımları ile bizi destekledikleri, bilgi ve birikimlerini paylaşarak kongremizi zenginleştirdikleri için şükranlarımızı sunuyoruz. Kongremize sponsor olan firmalar ile kongre organizasyonunu gerçekleştiren Contrust organizasyon ekibine de ayrıca teşekkür ederiz.

Sizlerden gelen önerileri dikkate alarak hazırladığımız kongre bilimsel programını düzenli izleyenlerin sayısının, 189 kayıt olmasına karşın yaklaşık 60 kişiyle sınırlı kalması; aynı şekilde araştırma kursuna oldukça düşük sayıda meslektaşımızın katılması, bizleri üzdü ve düşündürdü. Özellikle sözlü ve poster bildirilerini dinledikten sonra, saptadığımız eksiklikler, ne yazık ki bizleri haklı çıkararak, hala bu konuda öğrenmemiz gereken çok şey olduğuna inancımızı güçlendirdi.

Değerlendirme toplantısında, bir meslektaşımızın, “Kongre ortak açılış programında hekimlere olduğu gibi hemşirelere de ödül verilemez mi?” sorusu üzerine Kongre üyemiz Prof. Dr. Sevgi Hatipoğlu, böyle bir ödül için sponsor olabileceğini açıklayarak, bizleri onore etti, kendisine bu duyarlı davranışı için teşekkür ederiz. Böylece önümüzdeki yıldan itibaren nöroşirürji hemşireliği konusunda, bakım girişimleri ile ilgili bir meslektaşımıza “Prof. Dr. Sevgi Hatipoğlu Teşvik Ödülü” verileceğini duyurmak isteriz.

Katılımcılardan gelen bir başka öneri ise; Nöroşirürji Hemşirelerinin yararlanması amacıyla Nöroşirürji Hemşireliği’ ne ilişkin uluslararası güncel rehberlerin Türkçeleştirilerek derneğin web sayfasında yayınlanması idi. Bununla ilgili, bir komisyon oluşturularak, bu konuda ilk adım atılmış oldu.

Nöroşirürji Hemşireleri Derneği Yönetim Kurulu olarak, olumlu geri bildirimlerinizin yanında, öneri ve eleştirilerinizin de motivasyonumuzu güçlendirdiğini belirtir, 12. Nöroşirürji Hemşireliği Kongresi’ nde sorumlulukları paylaşmanız isteği ile sağlık ve esenlikler dileriz.

Nöroşirürji Hemşireleri Derneği

Yönetim Kurulu Adına
Prof. Dr. Neriman AKYOLCU

KONGREDEN BAZI KARELER...İLETİŞİM
İvedik osb mahallesi 1444.cadde no:19/c
Yenimahalle/ANKARA (SİMA TIBBİ ÜRÜNLERİ)

E-Mail: [email protected]

LookUs & Online Makale