Skip Navigation Links
 • Anasayfa
 • DERNEK
 • Tarihçe
 • Tarihçe

  Kurucu ve Onursal Başkan
  Huriye Öztürk

  Kurucu Üyeler
  Ayşe Nalbant, Aynur Kahraman, Satı Güloğlu,
  Nebile Yüksel, Şengül Gürbüz, Dilek Bilgen

  Nöroşirurji Hemşireleri Derneği (NHD) (Association of Neurosurgical Nursing) 07Haziran 1999 tarihinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Kliniği Sorumlu Hemşiresi Sayın Huriye Öztürk’ün örgütlenme bilinciyle yedi kurucu üye ile kurulmuştur. Kurucu Başkan: Huriye Öztürk, Başkan Yardımcısı; Ayşe Nalbant, Dernek sekreteri; Aynur Kahraman, Muhasip; Satı Güloğlu ve diğer yönetim kurulu üyeleri de sırasıyla Nebile Yüksel, Şengül Gürbüz, Dilek Bilgen’dir. Derneğimiz, Sayın Huriye Öztürk’ün başkanlığında her üç yılda bir faklı yönetim ve denetim kurulu üyeleri ile 1999-2010 yıllar arasında bilimsel, mesleki ve sosyal aktivitelerini sürdürmüştür. Kurucu başkan Huriye Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri olarak 2005 yılından itibaren Türk Nöroşirürji Derneği’nin (TND) ulusal bilimsel kongreleri eşliğinde altı Nöroşirurji Hemşireliği kongresini gerçekleştirmiştir. Nöroşirürji Hemşireleri kendilerini hep minnettarlıkla anacaklardır.

  Nöroşirürji Hemşireliği kongrelerinin başlatılmasında Türk Nöroşirürji Derneği’nin (TND) 14. başkanı Sayın Prof. Dr Selçuk Palaoğlu ve yönetim kurulunun risk ve sorumluluk alarak verdiği destek ve işbirliği çok önemlidir. Kongrelerimizin başlatılması ve düzenli olarak sürdürülmesinde verdikleri katkı ve destekler için Sayın Prof. Dr Selçuk Palaoğlu, Sayın Dr. Mehmet Zileli, Sayın Dr. Ethem Beşkonaklı ve Sayın Dr. Murad Bavbek’e ve yönetim kurullarına tüm üyelerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız. Bu kongrelerin başlatılması ve gerçekleştirilmesinde Sayın kurucu başkanın profesyonel yaklaşımla işbirliği sağladığı Sayın Doç. Dr. Rengin Acaroğlu, Sayın Yard.Doç Dr.Aklime Dicle ve SayınYard.Doç Hatice Kaya’nın diğer tüm öğretim üyelerimizin, meslektaşlarımızın katkı ve çabaları da oldukça önemlidir.

  NHD 6. Olağan Genel Kurulu 11 Aralık 2010 tarihinde yapılmış olup yeni yönetim kurulu olarak Başkan Yard. Doç Dr. Aklime Dicle, Başkan Yardımcısı Raziye aksakal, Sekreter; İlkur İnanır, Muhasip; Neslihan Yüce, Üye; Kezban Tosun dernek yönetim kuruluna seçilmiştir. NHD’nin 6. Olağan Genel Kurulunda üyelerimizin, Sayın kurucu başkan Huriye Öztürk’e derneğimizin onursal başkanı ünvanı verilmesi teklifi oy birliği ile karara bağlanmıştır.

  NHD’nin 6. Başkanı ve yönetim kurulu, TND 17. Başkanı Sayın Dr. Murad Bavbek ve yönetim kurulu ile birlikte yedinci Nöroşirürji Hemşireliği Kongresi’ni ve bu kongre kapsamında, Kanıta Dayalı Hemşirelik ve Hasta Güvenliği Kursunu gerçekleştirmiştir. NHD’nin 6. yönetim kurulu üyeleri olarak, Nöroşirurji Hemşireleri Derneği’nin kurulması /geliştirilmesinde emeği geçen onursal başkana, yönetim kurulu üyelerine, TND’nin başkan ve yönetim kurulu üyelerine, öğretim üyelerimize, meslektaşlarımıza ve üyelerimize katkıları / emekleri için teşekkür eder saygılar sunarız.

  NÖROŞİRÜRJİ HEMŞİRELERİ DERNEĞİ 
  KURUCU BAŞKAN VE ÜYELERİ, 07.07.1999 İstanbul –TÜRKİYE

  Huriye ÖZTÜRK
  Kurucu ve Onursal Başkan
  Cömert Kent Sitesi R Blok Kat:11 D:44
  Tozkoparan / İSTANBUL 
  0534 812 01 00
  [email protected]
  Ayşe NALBANT
  Başkan Yardımcısı
  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyoloji AD Girişimsel Radyoloji İSTANBUL
  0537 590 64 24
  Aynur KAHRAMAN
  Sekreter
  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Poliklinik  Hemşiresi İSTANBUL
  0532 584 11 54
  [email protected]
  Satı GÜLOĞLU
  Muhasip
  İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroşirürji Kliniği Servis Sorumlu  Hemşiresi-İSTANBUL
  Cömert Kent Sitesi R Blok Kat:10 D:39 Tozkoparan / İSTANBUL 
  0532 596 63 55
  [email protected]
  Nebile YÜKSEL
  Üye
  Fetih Cad. Saygın Apt. 116/1 Bahçelievler / İSTANBUL 
  0212 677 45 25
  Şengül Gürbüz, 
  Üye
  -
  Dilek Bilgen
  Üye
  -

  İLETİŞİM
  İvedik osb mahallesi 1444.cadde no:19/c
  Yenimahalle/ANKARA (SİMA TIBBİ ÜRÜNLERİ)

  E-Mail: [email protected]

  LookUs & Online Makale